hír
Száz éve a báli szezon kellős közepére esett a Jókai centenárium, valóságos tortúra volt eljutni Komáromba, a nagy mesemondó szülővárosába.…
továbbhír
A Mozigépész Workshop a Nemzeti Filmintézet szervezésében megvalósuló kétnapos továbbképzés, amely a Filmarchívumok Nemzetközi Szövetsége (FIAF) és…
továbbhír
Csaknem ötvenezer filmhíradós riportot őriz a Nemzeti Filmintézet Filmarchívuma, melyek az első világháború és a rendszerváltás közötti időszakban…
továbbhír
Először fordul elő, hogy mozgóképen heti rendszerességgel tekinthetünk vissza a száz évvel ezelőtti eseményekre. 1924 utolsó negyedében a heti…
továbbhír
„A némafilm csodálatos pillanatai” című válogatásban mutatják be A halál után című, európai összefogással, 4K-ban restaurált magyar némafilmet a…
továbbhír
A legnagyobb magyar filmekről nem is sejtjük, hogy valójában remake-ek. Pedig ilyen az 1968-as Egri csillagok is, amelynek bő 100 éve forgatott…
továbbhír
A film bemutatja a hazai filmipar elmúlt 120 évének viszontagságait, a megsemmisült filmek tragikus körülményeit és rég elfeledettnek vélt alkotások…
továbbpodcast
December 15-én frissen restaurált némafilmet mutatnak be az Urániában az európai szervezésű A Season of Classic Films projekt keretében. A Rabmadár…
továbbhír
Az elmúlt 120 évben a magyar filmtörténeti termés jelentős része elveszett, ezért a szakértők különleges technikai megoldások segítségével próbálják…
továbbhír
A cannes-i fesztiválon jelentették be, hogy idén magyar-francia-belga közös pályázattal A halál után című magyar némafilm nyerte el az Európai…
továbbFriss
Zukor Adolf száz éve Budapesten korzózott
Juliette Binoche a 78. cannes-i filmfesztivál zsűrielnöke
Kanadában is megünnepelték A napfény íze 25. évfordulóját
Bhutáni boldogságügynököt és vadonba kivonuló családot is díjaztak a 11. BIDF-en
A kritikusok szerint ezek voltak 2024-ben a legjobb magyar filmek
Nézd meg a Fekete kutyát, és fogadj örökbe egy fekete kutyát!
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié